Akce

Připravujeme

Od těžby ke spotřebě - základy plynárenství

Poznejte obor, kterému se věnujete do hloubky. Během 6 dnů, rozložených v průběhu 4 měsíců, se blíže seznámíte mimo jiné s oblastmi, jako je skladování plynu, jeho přeprava a distribuce, provoz a údržba plynárenských zařízení, obchodování s plynem, kombinovaná výroba elektřiny a tepla nebo využití obnovitelných plynů jako biometan či vodík.

  • Září - Prosinec 2024

Podzimní plynárenská konference – 30. ročník

Prestižní plynárenská akce na které byste neměli chybět. Sejdou se vrcholní představitelé plynárenství, manažeři a odborníci z řad kolektivních členů ČPS, partnerských organizací a v neposlední řadě zástupci státní správy.

  • 23.–24.10. 2024
symgas 2025

Technická konference SymGas 2025

Stěžejní témata dalšího ročníku úspěšné technické konference: renesance plynu v energetické soustavě, plynárenská soustava, vytápění a energetická náročnost budov v praxi, udržitelnost odborného vzdělávání, současnost odběrných plynových zařízení, budoucnost odběrných plynových zařízení, legislativa, bezpečnost a provozování plynárenské soustavy. Sejdou se zástupci celého řetězce souvisejícího s tuzemským plynárenstvím od pracovníků údržby plynárenské soustavy přes revizní techniky a konstruktéry, ale i zaměstnance státní a veřejné správy.

  • 26.–27. 3. 2025

Proběhlo

Letní plynárenská škola pro studenty VŠ

Plynárenství hraje desítky let významnou roli v energetice a bude tomu tak i v budoucnosti. Odklon od uhlí, nové technologie a nízkoemisní plyny, jako jsou vodík nebo biometan – to vše jsou důvody, kvůli nimž projde plynárenství v nadcházejících letech obrovskou změnou. A studenti VŠ mohou být u toho. Účastnící Letní plynárenské školy poznají perspektivní obor s řadou příležitostí. Účastníci se seznámí s nejmodernějšími technologiemi, na jejichž vývoji a rozvoji se mohou podílet.

Technická konference SymGas

Získejte komplexní technický pohled na současné plynárenství. Stěžejní téma bezpečnosti provozu plynárenské soustavy a plynárenských zařízení doplní nové trendy v provozování plynárenské soustavy, dekarbonizace nebo vyžití obnovitelných plynů. Sejdou se zástupci celého řetězce souvisejícího s tuzemským plynárenstvím od pracovníků údržby plynárenské soustavy přes revizní techniky a konstruktéry, ale i zaměstnance státní a veřejné správy.

Galerie

fotografie sjezd
fotografie sjezd
fotografie sjezd
fotografie sjezd